MARELE PREMIU: CONTINENTAL ROMÂNIA

CEA MAI BUNĂ COMPANIE DIN INDUSTRIA PRELUCRĂTOARE DE MAȘINI ȘI COMPONENTE AUTO

Loc I    AUTOMOBILE DACIA
Loc II   ROBERT BOSCH
Loc III  FORD ROMÂNIA

Nominalizați: AUTOMOBILE DACIA, SCHAEFFKER ROMÂNIA, ROBERT BOSCH, STAR ASSEMBLY, ROMBAT, FORD ROMÂNIA, AUTONET IMPORT, CONTINENTAL ROMÂNIA, GRUP INDUSTRIAL COMPONENTE, TE-REX PROD.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA ENERGETICĂ

Loc I    ROMGAZ
Loc II   ELECTRO-ALFA
Loc III  OIL ENERGY TRADING

Nominalizați: HIDROELECTRICA, AEM ,OIL TERMINAL, ROMELECTRO,ROMGAZ,TRANSGAZ,BLAC SEAOIL & GAS, OIL ENERGY TRADING, SMART DIESEL ,ELECTRO-ALFA.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA CHIMICA, FABRICAREA MEDICAMENTELOR ȘI  A ANVELOPELOR

Loc I    ROMPETROL RAFINARE
Loc II   ANTIBIOTICE IAȘI
Loc III  POLICOLOR

Nominalizați: ROMPETROL RAFINARE, TERAPIA CLUJ, PIRELLI TYRES ROMÂNIA, AZOMUREȘ, OLTTCHIM, KOBER, ANTIBIOTICE IAȘI, CHIMCOMPLEX SA BORZEȘTI, POLICOLOR, MICHELIN ROMÂNIA.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA GREA

Loc I    ALRO
Loc II   ARCELORMITTAL GALAȚI
Loc III  PROINVEST GROUP

Nominalizați: ARCELORMITTAL GALATI, ALRO, SILCOTUB, TMK-ARTROM, CONFIND, DAN STEEL GROUP BECLEAN, PROINVEST GROUP, FAIST MEKATRONIC, COMPANIA NATIONALĂ ROMARM, FORJA NEPTUN.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA UȘOARĂ

Loc I    VRANCART
Loc II   FORMENS
Loc III PEHART TEC GRUP

Nominalizați: TIME INTERNATIONLA TRADING, PEHART TEC GRUP, BRAICONF,VRANCART,JOLIDON, RONDOCARTON, FORMENS,SEROUSSI, RIFIL,AUSTRIA CARD ROMÂNIA.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA ALIMENTARĂ

Loc I    ROMAQUA
Loc II   TRANSAVIA
Loc III  ALEXANDRION GROUP

Nominalizați: SMITHFIELD PROD, UNICARM,ROMAQUA GROUP,TRANSAVIA,VALVIS HOLDING,AGRICOLA BACĂU, ALEXANDRION GRUP ROMÂNIA, CROCO, CAROLI FOODS GROUP.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA PRELUCRĂTOARE

Loc I    CHIMSPORT
Loc II   LEMET
Loc III  ATELIERELE PEGAS

Nominalizați: ARAMIS INVEST, PGS SOFA & CO, TAPARO, LEMET, TEXTILE MEDICALE, CHIMSPORT, TEILOR, ELVILA ,ATELIERELE PEGAS, GLIGA INSTRUMENTE MUZICALE.

CEA MAI BUNA COMPANIE DIN INDUSTRIA MATERIALELOR DE CONSTRUCȚII

Loc I    TERAPLAST
Loc II   BILKA STEEL
Loc III  ELIS PAVAJE

Nominalizați: HENKEL ROMÂNIA, SAINT-GOBAIN ROMÂNIA, ELIS PAVAJE, ADEPLAST, TERAPLAST,BILKA STEEL, HOLCIM, CELCO, MACON, CASA NOASTRA QFORT.

CEA MAI BUNA COMPANIE INOVATIE ȘI TEHNOLOGIE

Loc I    ELMAS BRAȘOV
Loc II   AEROSTAR
Loc III  SAP ROMÂNIA

Nominalizați: AEROSTAR, RENAULT TECHNOLOGIE ROUMAINE, ABN SYSTEMS INTERNATIONAL SRL, ELMAS, TOTALSOFT, VISUAL FAN ( ALLVIEW), TELEVOICE( EVOLIO), AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE, BITDEFENDER, SAP ROMÂNIA.

PREMII SPECIALE : HIDROELECTRICA, GRUPUL MACON, CELCO.